BEOGRAD - Kontrolor Gradskog saobraćajnog prevoza u Beogradu, koji je danas ranjen nožem u lijevu ruku, pušten je kući na oporavak, rečeno je u Vojno-medicinskoj akademiji.
Načelnik Hitne pomoći VMA Miroslav Vidanović rekao je da je čovjek zadobio "jednu ubodnu ranu u lijevu nadlakticu" i da je "primarno zbrinut" u Domu zdravlja Miljakovac, a potom prebačen na VMA.
"Čovek nije životno ugrožen", rekao je Vidanović govoreći o napadu na kontrolora GSP-a u beogradskom naselju Rakovica.
U beogradskoj Hitnoj pomoći je rečeno da se napad desio oko 15 časova, a u policiji da istražuju slučaj. U policiji kažu da se napad desio u beogradskom naselju Rakovica, u Ulici Borska bb.
Prema pisanju beogradskih medija, napadač je starosti oko 50 godina i sa sobom je nosio kanticu sa benzinom. On nije imao kartu i zbog toga ga je kontrolor zamolio da izađe iz autobusa.
Napad na kontrolora se desio po izlasku iz autobusa.