PODGORICA - Crnogorski ministar unutrašnjih poslova Raško Konjević i direktor Uprave policije Slavko Stojanović donijeli su odluku da se raskine sporazum između policije i M:tela o nesmetanom pristupu operativnim podacima tog operatera.
Ovaj sporazum bio je predmet sudskog spora koji je pokrenula Mreža za afirmaciju nevladinog sektora, a raskinut je prošle sedmice, na inicijativu čelnih ljudi i Ministarstva unutrašnjih poslova /MUP/.
"Shodno dogovoru ministra unutrašnjih poslova i direktora Uprave policije, raskinut je sporazum o uzajamnoj saradnji sa kompanijom M:tel, koji je bio predmet pažnje javnosti i spora pred Osnovnim sudom u Podgorici", saopšteno je iz MUP-a.
Navodi se da je taj ugovor sklopljen 2007. godine, i mada nije bio formalno raskinut, nije primjenjivan u dužem vremenskom periodu.
"Zajedničkom odlukom ministra i direktora policije o raskidu htjeli smo da otklonimo svaku sumnju vezanu za narušavanje ljudskih prava od Uprave policije", saopšteno je iz MUP-a.