ZAGREB - Sa političke scene u Istri je nakon punih 11 godina nestala Samostalna demokratska srpska stranka (SDSS), a iz odbora su istupili svi dosadašnji članovi, potvrdila je sada već bivši predsjednik istarske organizacije SDSS-a Mirjana Galo.
Galo je navela da istarska organizacija već neko vrijeme nije bila zadovoljna odnosom stranke prema Istri jer su ih minorizovali u svemu, baš kao i neke druge urbane sredine koje, kako je rekla, SDSS-u nisu bile važne, prenosi "Glas Istre".
"Dan nakon parlamentarnih izbora raspustili smo županijsku i sve tri gradske organizacije koje su djelovale u Puli, Umagu i Rovinju. Iako smo odluku o napuštanju stranke donijeli još u maju, nismo željeli ranije da reagujemo da ne bi ispalo da remetimo predizbornu kampanju. Činjenica je da već duže vrijeme nismo bili zadovoljni nekim odlukama SDSS-a, kao i nekim ljudima", rekla je Galo.
Na pitanje šta zamjera Predsjedništvu stranke i da li je njena kritika direktno upućena predsjedniku SDSS-a Miloradu Pupovcu, Galo nije željela da komentariše.
"Ne bi bilo korektno da sada javno iznosim prljav veš i kritike o stranci i ljudima sa kojima sam do juče radila. To nije moj stil", rekla je Galo.
Ona je naglasila da je podržala odlazak potpredsjednika Vlade Hrvatske Borisa Miloševića u Knin "jer je lanac mržnje odavno trebalo prekinuti".
Galo svoj će mandat županijskog odbornika završiti kao nezavisan odbornik.