Ex -Yu

Sa groblja izvlačili uginulu stoku i prodavali na tržnici

Sa groblja izvlačili uginulu stoku i prodavali na tržnici
Sa groblja izvlačili uginulu stoku i prodavali na tržnici
Fena

SREMSKA MITROVICA - U Sremskoj Mitrovici uhapšene su dvije osobe zbog sumnje da su prerađivali meso uginule stoke i prodavali ga na tržnici, saopšteno je u srijedu iz gradske policijske uprave.

Kako se navodi dvojica osumnjičenih, stari 25 i 26 godina, terete se da su sa stočnog groblja u ataru Sibača u opštini Pećinci izvlačili i rezali meso uginule stoke.

U gepeku njihova automobila policija je pronašla oko 100 kilograma obrađenog svinjskog mesa za koje se sumnja da je namijenjeno prodaji na tržnici, objašnjava se u policijskom saopštenju. 

Dodaje se da je policija oduzela meso i obavijestila sanitarnu i veterinarsku inspekciju koja je izašla na mjesto događaja i konstatirala da meso nije za prehranu.  

Po nalogu inspekcije, meso je odneseno u kafileriju na spaljivanje.  

Osumnjičenima je određeno zadržavanje u pritvoru do 48 sati.

Policija ih optužuje "da su izvršili krivično djelo proizvodnje i stavljanja u promet škodljivih proizvoda".

Najčitanije