KURŠUMLIJA - Mještanin kuršumlijskog naselja Mikuljana Zoran Tanasković (53) svakodnevno, već tri mjeseca, iz kanalizacionog šahta koji se zapušio na sredini ulice, kantama vadi fekalije, rekli su danas mještani tog naselja.
Taj posao mora da obavlja sam, jer nadležni u Kuršumliji nisu reagovali. Nekoliko građana tog naselja danas će uputiti dopis nadležnim ministarstvima i zatražiti da raguju i natjeraju nadležne u Kuršumliji da riješe problem.
U naselju Mikuljana na sredini Ulice Stevana Biničkog prije tri mjeseca se zapušila kanalizaciona cijev, pa se otpadne vode i fekalije sakupljaju u šahtu na sredini ulice.
Zoran Tanasković rekao je da je njegova kuća najbliža šahtu, pa postoji opasnost da se otpadne vode i fekalije vrate u njegovu kuću.
Kako kaže, do sada je više od 20 puta slučaj prijavljivao Javno- komunalnom preduzeću "Toplica" u Kuršumliji.
"Više ne znam šta da radim i kome da se obratim. Kad god odem u komunalno preduzeće, oni mi kažu da idem u opštinu. Ja odem u opštinu, a odatle me posalju u Komunalno, i tako tri mjeseca. Više od 20 puta su me tako šetali", rekao je Tanasković agenciji Beta.
U međuvremenu, sa šahta je nestao poklopac, a Zoran Tanasković se latio posla, uzeo kantu od pet litara i svakodnevno, u isto vrijeme, vadi fekalije iz šahta i prosipa ih niz ulicu.
Prema njegovim riječima, svjestan je da je ugrožena i životna sredina jer sadržaj iz šahta nema gdje da odnosi, već ga prosipa na sred ulice.
"Preko noći šaht se napuni, ako ga ne ispraznim, sve će se vratiti u moju kuću. Dnevno izvadim preko sto litara fekalija i prosipam ih niz ulicu. Držeći se za nos, ili navučene garderobe preko usta i nosa, protrčavaju djeca i stariji i gaze po fekalijama. Ovo radim tri mjeseca, svaki dan", rekao je Tanasković.
Direktor JKP "Toplica" iz Kuršumlije Vojimir Čarapić rekao je agenciji Beta da nije upućen u taj problem i da do sada nije dobio zahtjev za njegovo rješavanje.
"Osim nekoliko usmenih zahtijeva, do sada nisam dobio nikakav pisani zahtjev za rješavanje tog problema. Ne znam o čemu se radi, uopšte nisam upućen", rekao je Čarapić.