PODGORICA - Predsjednik Evropskog savjeta Antonio Kosta potvrdio je da će Crna Gora na jesen naredne godine biti domaćin samita lidera članica EU i država zapadnog Balkana.
Kosta je na mreži Iks napisao da je razgovarao sa crnogorskim predsjednikom Jakovom Milatovićem i da mu je zahvalio što je pristao da bude domaćin sljedećeg samita.
Milatović je naveo da se raduje događaju na kojem će u godini kada se obilježava 20 godina od obnove nezavisnosti zajedno promovisati evropsku budućnost Crne Gore.