Ex -Yu

Samo mali dio opasnog otpada ide u reciklažu

Agencije

SKOPLJE - Od 380 preduzeća u Makedoniji koja generišu opasan otpad, samo 54 ima ugovore sa firmama koje posjeduju dozvolu za sakupljanje i transport.

Mali dio istrošenih baterija, akumulatora i automobilskih guma se prikuplja i reciklira, ali  većina završi na deponijama ili kao gorivo u burekdžinicama, prenosi portal "24vesti.mk".

Privrednici traže poštovanje zakona o upravljanju otpadom, koji je usvojen u 2010. godine.

Najčitanije