BEOGRAD - Vjerovali ili ne, Elektroprivreda Srbije (EPS) poslala je Beograđaninu A.D. (45) račun za struju od ravno 0,29 dinara, odnosno 29 para (oko 0,004964 KM ili nešto manje od pola feninga)!
U jeku priče o plaćanju računa za struju novom preduzeću "Elektrosnabdevanje", umjesto "Elektrodistribuciji" građanima su masovno pristizala obavještenja o dugovanjima, pa je A.D. bio potpuno zatečen da mu EPS traži da uplati mizernih 29 para.
"Otvorio sam sanduče, pogledao račun na kojem piše da sam uplatio 738 dinara, a da dugujem 737,91 dinar. Ukupan dug za struju mi je tačno 29 para. Ostao sam bez teksta. Šta čovek da kaže? A onda sam počeo da se smejem", priča za "Telegraf" A. D.
EPS napominje da će, ukoliko A.D. ne izmiri ovaj dug u najkraćem roku, morati da naplati kamatu i troškove sudskih troškova.
On kaže da uredno plaća račune i da mu je ovo prvi put da ga neko opominje za dug.
"U zemlji koja ima tako velike probleme, gde ljudi jako teško žive, i jedva sastavljaju kraj sa krajem, kao čist apsurd dođe da je EPS ovako agilan i spreman da bukvalno juri potrošače do zadnje pare", kaže A.D.