KOSOVSKA MITROVICA - Sedmoro Srba, među kojima su trojica maloljetnici, privedeno je zbog napada na pripadnike Kosovske policijske službe ispred kafića u sjevernom dijelu Kosovske Mitrovice.
U ovom incidentu kafić je oštećen, a vlasnik lokala Dragutin Vukomanović najavio je da će podnijeti tužbu protiv policajaca zbog prekomjerne upotrebe sile.
On je rekao da su policajci došli oko 1.00 čas u kafić "Garden", gdje je u toku bila privatna žurka i upozorili da se utiša muzika, što je i učinjeno.
"Policijci su u 1.30 ušli u kafić i polomili staklo na ulaznim vratima i prozoru... Ako sam ja kriv zbog prekoračenja radnog vremena neka me uhapse, ali decu u lokalu ne smeju da uznemiravaju", rekao je Vukomanović.
Regionalni šef operative kosovske policije Željko Bojić rekao je novinarima da se incident dogodio noćas u 1.30 časova ispred kafića "Garden", koji je tom prilikom oštećen.
On je naveo da su privedena lica bili gosti lokala i da su gađali policijske službenike čašama i flašama.
"Tom prilikom je povređen jedan policajac, kome je medicinska pomoć ukazana u bolnici u severnom delu grada", rekao je Bojić.
On je dodao da je alko-testom utvrđeno da su sva privedena lica bila pod dejstvom alkohola, te da je tužilaštvo slučaj okarakterisalo kao napad na službeno lice i nanošenje lakih tjelesnih povreda.
Ovo je u posljednja 24 časa drugi napad na pripadnike kosovske policije na sjeveru Kosova. Prethodno su u Leposaviću napadnuta dvojica policijskih službenika.
"Na svaki napad na policajce uslediće oštar odgovor i biće preduzete sve neophodne mere u skladu sa zakonom", poručio je Bojić i dodao da je protiv vlasnika lokala podnesena prijava zbog prekoračenja radnog vremena.