Predstavnici Haškog tribunala prenijeli su Rasimu Ljajiću da je stanje Vojislava Šešelja stabilno, ali bez detaljnijih informacija. Ljajić i Šešelj nisu se sastali u bolnici u Hagu, jer je lider radikala to odbio. Predsjednik Nacionalnog savjeta prenio predsjedniku Tribunala primjedbe na proceduru smještanja Šešelja u bolnicu.
Predsjednik Nacionalnog savjeta za saradnju sa Haškim tribunalom Rasim Ljajić razgovarao je u Hagu sa predsjednikom Tribunala Teodorom Meronom, glavnim tužiocem i sekretarom o zdravstvenom stanju lidera SRS Vojislava Šešelja. Ljajić, međutim, nije dobio detaljnije informacije o stanju haškog optuženika, niti je Šešelj, koji se nalazi u bolnici, pristao da se sa njim sastane.
Predstavnici Tribunala preneli su Ljajiću da, bez saglasnosti Vojislava Šešelja, ne mogu da mu saopšte zbog čega je optuženik već pet dana u bolnici.
"Predstavnici Tribunala nisu mogli da nam detaljno daju informacije o zdravstvenom stanju osim što su rekli da je njegovo zdravstveno stanje stabilno, da je u petak prebačen u tu bolnicu i da su ispitivanja u toku", rekao je Rasim Ljajić.
Iako je, kako je rekao, hteo da posjeti Šešelja u bolnici, susreta nije bilo pošto je lider radikala to odbio."Šešelj nije želio da razgovara s obzirom na njegov principijelni stav da ne želi da prima nikog od predstavnika vlasti u Srbiji, napominjući da to nije nikakva lična reakcija prema meni, već njegovo stanovište koje ima od kada boravi u Hagu", rekao je Ljajić.