BEOGRAD - Sindikati Pošta Srbije osudili su danas izjave "ministra kulture Srbije u najavi" Bratislava Petkovića o prevaziđenosti poštanskog saobraćaja, ocijenivši ih kao skandalozne, neodgovorne i opasne.
U zajedničkom saopštenju reprezentativnih sindikata Pošta Srbije navodi se da je pošta svugdje u svijetu jedan od četiri stuba na kojima počiva država, da nigdje nije ugašena i da oni neće dozvoliti da se to dogodi u Srbiji.
"Pošta Srbije postoji već 172 godine i obavlja javnu funkciju u interesu građana Srbije. Samoodrživ je sistem, nije na budžetu, već isti puni redovno izmirujuću svoje obaveze, a polovinu dobiti svake godine uplaćuje u budžet", navodi se u saopštenju.
Sindikat PTT Srbije i Sindikat Javnog preduzeća PTT Saobraćaja Srbija "Nezavisnost" su poručili da "ljudi i te kako šalju pisma".
"Pošta Srbije dnevno obradi više od milion pisama za koje ministar u najavi tvrdi da ne postoje, a osim toga Pošta je nosilac projekta e-uprave, nosilac digitalnog sertifikata, vremenskog žiga i glavni je partner državnim organima kao što su sudovi i poreska uprava", navodi se u saopštenju.
Sindikati su naglasili da Petković "bagatelište objekat" koji je u vlasništvu Pošte i koji je zarađen vrijednim radom zaposlenih.
"Pošta je kroz istoriju preživela mnoge osvajače, režime, ratove i bombardovanja i sigurni smo da ćemo preživeti i bahate ministre u najavi", poručili su sindikati.