PODGORICA - Stav Ministarstva prosvjete je da školska godina u Crnoj gori treba da počne 1. septembra, bez odlaganja, a s obzirom na epidemiološku situaciju izvjesno je da će časovi trajati 30 minuta, izjavila je danas državna sekretarka u tom resoru Milica Kadović.
Ona je gostujući u Јutarnjem programu Televizije Crne Gore kazala da je Ministarstvo pripremilo dva modela mogućeg funkcionisanja škola.
Јedan je, precizirala je, da djeca idu u školu, a drugi je onlajn model.
- Naša intencija je da škola počne 1. septembra bez ikakvih odlaganja i da čas traje 45 minuta. Međutim, kako je IЈZ objavio mjere koje su na snazi, dužinu trajanja časa ćemo vjerovatno morati da korigujemo... i sada je izvjesno da će trajati 30 minuta - rekla je Kadović.