BEOGRAD - Skupština Srbije usvojila je noćas usaglašeni u načelu prijedlog Deklaracije o Kosovu kojom se osuđuje svako nasilje i poziva da se kriza nastala jednostranim aktom Prištine riješi mirnim putem.
Za deklaraciju je glasao 181 poslanik, protiv je bilo 20 poslanika, četiri poslanika je bilo uzdržano, a dva poslanika nisu glasala.
Za deklaraciju su glasali poslanici vladajuće koalicije, izuzev poslaničke grupe manjina koji su bili uzdržani, kao i poslanici opozicije, Srpske radikalne stranke, Nove Srbije i Srpske napredne stranke. Protiv su bili poslanici Demokratske stranke Srbije i Liberalno demokratske partije.
Na sličan način glasalo se i o nekoliko amandmana koji su prihvaćeni, dok su amandmani opozicije uglavnom imali podršku samo njihovih poslanika, najviše do 78.