ZAGREB - Područje Osijeka, ali i veliki dio Slavonije i Baranje ostali su jutros bez električne energije, zbog kvara na 400-kilovoltnoj mreži trafo stanice Ernestinovo.
U Državnoj upravi za zaštitu i spasavanje naveli su da za sada svi gradovi i mjesta od Osijeka, Belog Manastira, Našica, Vinkovaca, Požege i Slavonskog Broda nemaju struje.
Zbog nestanka struje dio grada Osijeka ostao je i bez vode, ali i gasa, prenose hrvatski mediji.
U Županijskim sudu je na sat vremena odgođen i nastavak suđenja bivšem vukovarskom gradonačelniku Željku Sabi.