STARO GRACKO - Grupa maloljetnika predvođena starijom osobom ušla je u ograđen prostor kod ploče sa imenima ubijenih žetelaca u Starom Gracku i slikala se pokazujući znak koji simbolizuje dvoglavog orla sa zastave Albanije.
Okupljanje i fotografisanje zabilježile su sigurnosne kamere na zgradi škole "Braća Aksić", na kojoj je postavljena ploča sa imenima 14 ubijenih Srba, prenosi RTS.
Ova scena i događaj uznemirili su preostale Srbe u Starom Gracku, a policija je počela istragu.
Prije sedam dana na ovom mjestu služen je parastos za 14 srpskih žetelaca koje su Albanci ubili 1999. godine dok su ubirali ljetinu.
U napadu su stradala četiri člana porodice Janićijević, od kojih je Novica imao 17 godina.
Ubijeni su i braća Živić, braća Cvejić, braća Dekić, Andrija Odalović, Nikola Stojanović, Miodrag Tepšić i Milovan Jovanović.
Za jedan od najtežih zločina nad Srbima na Kosovu u Metohiji po dolasku međunarodne misije niko nije snosio odgovornost.