Ex -Yu

Snijeg na primorju Crne Gore blokira saobraćaj

Snijeg na primorju Crne Gore blokira saobraćaj
Snijeg na primorju Crne Gore blokira saobraćaj
Agencije

PODGORICA - Crnu Goru je zahvatilo izuzetno hladno vrijeme, a tokom večeri snijeg je počeo da pada u centralnim i južnim dijelovima države, što je dovelo do otežanog saobraćaja.

Iz policije je saopšteno da je saobraćaj na putu od Budve ka Petrovcu oko 17 časova zatvoren za teretna vozila zbog jakog snijega koji je počeo da pada u tom dijelu Crnogorskog primorja.

Policija strahuje da bi zbog klizavog terena neki kamion mogao da se prevrne, što bi blokiralo saobraćaj za ostala vozila.

Iz Meteorološkog zavoda su saopštili da će snježne padavine zadesiti područje čitave Crne Gore.

Meteorolozi su naveli da će sjever Crne Gore biti u svakodnevnom temperaturnom minusu, a umjeren mraz očekuje se i na crnogorskom primorju.

Najavljen je i jak vjetar, sjeverni i sjeveroistočni, olujne jačine. Temperatura vazduha u Crnoj Gori, prema najavama meteorologa, biće u konstantnom padu.

Iz Auto-moto saveza Crne Gore upozoravaju vozače na poledicu na mostovima i prilazima tunelima, kao i na snijeg i led u višim planinskim predjelima.

Apeluje se na vozače da vožnju prilagode uslovima na putu i podsjeća se da je posjedovanje zimske opreme obavezno.

Najčitanije