SPLIT - Lagani snijeg počeo je da pada u višim dijelovima Dalmacije, ali i u Dalmatinskoj zagori.
Pored toga, snijeg pada u višim dijelovima u splitskom i omiškom zaleđu, prenijela je Dalmacija danas.
Kako je objavila Meteorološka služba, snijeg pada u Sitnom Gornjem, mjestu nekoliko minuta udaljenom od Splita kao i na Mosoru, prenijela je Hina.
Trenutna temperatura u Splitu je oko 8,0 Celzijusovih stepeni, duva jak sjeveroistočni vetar jačinom od 30, a u naletima i do 60 kilometara na sat.
Zbog snažnog vjetra od 11.00 časova je zatvorena i omiška zaobilaznica.
Večeras se očekuje pad temperature.