LjUBLjANA - Na portalu "Jutjub" pojavili su se izmontirani video snimci sa zatvorenih sjednica vlada Janeza Janše i Boruta Pahora, što je izazvalo ogorčenje njihovih ministara.
Na snimcima nazvanim "Stara lica" je pored ostalog, ministar spoljnih poslova Samuel Žbogar kako izvještava o pritiscima partnera iz Evropske unije (EU) na Sloveniju kada je na početku njegovog mandata blokirala pristupanje Hrvatske u EU.
Na Jutubu se vidi i negodovanje ministara zbog prijedloga predsjednika države Danila Tirka da na sjednicama vlade bude prisutan i njegov predstavnik, jer je time, prema njihovom mišljenju, prekoračio svoja ovlašćenja, kao i ministarka unutrašnjih poslova Katarina Kresal, koja je najavila masovne nemire zbog kojih bi država morala kupiti vodene topove.
Snimak takođe pokazuje i ministre u vladi Janeza Janše (Vizjak i Dolinar) koji pored ostalog govore o platama sudija.
Sjednice slovenačke vlade uvijek snima kamera na plafonu, a snimci se čuvaju u tonskom i video obliku.
Policija istražuje slučaj, a vlada je zatražila od administratora Jutjuba da snimke skine sa portala.