PODGORICA - Crnogorski ljekari sutra će prekinuti rad na 15 minuta u svim zdravstvenim ustanovama, u znak protesta povodom ubistva kolege Slobodana Lukića iz Kraljeva.
Predsjednik Strukovnog sindikata doktora medicine Crne Gore Vladimir Dobričanin rekao je da će rad biti obustavljen u 9.00 časova.
"Duboko nas je potresla vijest o tragediji srpskog zdravstva ubistvom kolege Slobodana Lukića. Nažalost, ovo je samo posljedica svega na šta smo svi iz regiona godinama ukazivali", rekao je Dobričanin.
On je, u ime crnogorskih ljekara, uputio saučešće porodici Lukić, zdravstvenom centru Studenica i cjelokupnom zdravstvenom sistemu Srbije.