Ex -Yu

Srbija otvorila dva nova poglavlja

Srbija otvorila dva nova poglavlja
Foto: N.N. | Srbija otvorila dva nova poglavlja

LUKSEMBURG - Srbija je na Međuvladinoj konferencija koja se održava u Luksemburgu otvorila dva nova poglavlja u svojim pristupnim pregovorima sa EU - poglavlja 33 i 13 koja se odnose na finansijske i budžetske odredbe i na ribarstvo.

U ovom trenutku Srbija ima 14 otvorenih poglavlja od kojih su dva privremeno zatvorena.

Delegaciju Srbije na Međuvladinoj konferenciji predvodi ministarka za evrointegracije Jadranka Joksimović.

Evropsku komisiju predstvlja komesar za pregovore o proširenju Johanes Han, a ispred Savjeta EU prisutna je šefica bugarske diplomatije Ekatarina Zaharieva.

Najčitanije