SUBOTICA - Državljanin Srbije koji je napao pripadnike granične policije u blizini pograničnog naselja Reske osuđen na godinu i deset mjeseci, uslovno četiri godine.
Kako je za agenciju MTI izjavio portparol Višeg tužilaštva županije Čongrad u Mađarskoj Ferenc Sanka, sud je izrekao ovakvu kaznu zbog napada na službeno lice. Uz ovu kaznu, državljaninu Srbije je zabranjen ulaz u Mađarsku četiri godine, objavio je portal "Vojvodina danas".
Prema presudi, muškarac iz Srbije prešao je na teritoriju Madjarske van graničnog prelaza u blizini Reske i kada su ga na njivama našli pripadnici granične policije, on je počeo da bježi, a kada je policajac nakon više stotine metara trčanja uspio da ga zaustavi, pobjegao je na silu i sakrio se u obližnjem kokošinjcu.