BEOGRAD - Na granici Srbije i Makedonije danas su počele zajedničke patrole srpskih i mađarskih policajaca čiji je cilj sprečavanje ilegalnih prelazaka migranata, potvrdio je ministar unutrašnjih poslova Srbije Nebojša Stefanović.
On je precizirao da deset mađarskih policajaca učestvuje u četiri patrole opremljene termovizijskim kamerama na južnoj srpskoj granici, navodeći da će im se uskoro pridružiti i austrijske i njemačke kolege.
Stefanović je naglasio da je mađarska policija predložila saradnju patrola na granici Srbije i Mađarske, ali da je problem zapravo na južnoj srpskoj granici, prenose beogradski mediji.
Predstavnici policije Srbije razgovarali su i sa bugarskim kolegama da se i oni pridruže zajedničkim patrolama.
"Biće serija sastanaka da dogovorimo zajedničku patrolu da bismo efikasno zaštitili granice, ali i obezbedili osnovna ljudska prava migrantima", rekao je Stefanović prilikom obilaska Ronilačke jedinice Žandarmerije u Beogradu.