NOVI SAD - Šef beogradskog pregovaračkog tima Borislav Stefanović rekao je da su administrativni prelazi Jarinje i Brnjak "ostrva iluzija prištinskog suvereniteta" i da služe da zavaraju Prištinu da ima kontrolu nad nečim.
"Jarinje i Brnjak su ostrva iluzija prištinskog suvereniteta i služe da zavaraju Prištinu da ima nekakvu kontrolu nad nečim, a nema je. Realno, u pitanju su dva izolovana ostrva od 200 do 400 metara kvadratnih gde sede ljudi kojima tu nije mesto i po međunarodnom pravu i po međunarodnim sporazumima, koji ne vrše nikakvu funkciju i ne mogu da je vrše", izjavio je Stefanović za novosadski "Dnevnik".
On je dodao da će propasti pokušaji potekli iz nekih beogradskih političkih krugova da zavade srpsku državu sa sjeverom Kosova.
"Srbija ima rešenja i predlog je dostavila EU. Za ta rešenja imamo podršku naših građana na severu pokrajine, bez obzira na neke pokušaje iz Beograda da se to jedinstvo naruši i da se šalju pogrešne poruke predstavnicima lokalnih vlasti da ne treba da sarađuju sa svojom sopstvenom državom", rekao je Stefanović.
U Briselu će 28. septembra biti nastavljen dijalog Beograda i Prištine, a tema razgovora trebalo bi da bude struja i telekomunikacije.