Ex -Yu

Ovlašćenje ministru odbrane ne znači da će vojska večeras na granicu

Ovlašćenje ministru odbrane ne znači da će vojska večeras na granicu
Ovlašćenje ministru odbrane ne znači da će vojska večeras na granicu
Srna

BEOGRAD - Odobrenje koje je Savet za nacionalnu bezbednost Srbije dao ministru odbrane da u slučaju potrebe stavi Vojsku u punu pripravnost ne znači da će se njeni pripadnici večeras naći na srpskim granicama, izjavio je ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović.

Stefanović je objasnio da je riječ o preventivnoj mjeri i da se tom odlukom samo daje mogućnost predsjedniku i ministru odbrane da narede aktiviranje Vojske u vanrednoj situaciji.

"Ulazak nekontrolisanog broja ljudi mogao bi da dovede do ugrožavanja građana. Mi ne možemo da dozvolimo ni da se ljudi nekontrolisano kreću po našoj teritoriji", rekao je Stefanović za Televiziju "Prva".

Na pitanje u kojim bi uslovima vojska bila upućena na granicu, Stefanović je odgovorio da nije riječ o većim neredima i narušavanju reda i mira, nego o kontroli većeg pojasa državne granice jer nema dovoljno policajaca za taj posao.

On je istakao da je Srbija bezbjedna zemlja i da vojska i policija trenutno obavljaju svoje redovne aktivnosti.

Predsjednik Srbije Tomislav Nikolić ovlastio je ministra odbrane da u slučaju potrebe stavi Vojsku u punu pripravnost da bi mogla da zaštiti građane, državu i imovinu od svih bezbjednosnih izazova koji dolaze spolja, saopštio je ministar pravde Nikola Selaković.

Najčitanije