Ex -Yu

Stefanović: Srbija želi da zasluži članstvo

Srna

BEOGRAD - Predsjednik Skupštine Srbije Nebojša Stefanović izjavio je da je Srbija riješena da nastavi reforme u skladu sa evropskim integracijama, ali i da privuče strane investitore kako bi omogućila bolji život građana.

"Ne želimo da učlanjenje Srbije u EU bude bilo kakav poklon, već da radom zaslužimo da naša zemlja postane punopravni član", rekao je Stefanović novinarima u Briselu, poslije Konferencije o evropskim integracijama zemalja zapadnog Balkana.

On je izrazio uvjerenje da će Srpska napredna stranka /SNS/, čiji je visoki funkcioner, uskoro postati članica Evropske narodne partije, najbrojnije poslaničke grupe u Evropskom parlamentu.

"Očekujem da ćemo do kraja godine učiniti prvi korak ka članstvu", rekao je Stefanović.

Prema njegovim riječima, SNS želi da članstvom u EPP doprinese jačanju evropske ideje u Srbiji, što podrazumijeva upravo one reforme, koje ta stranka zagovara.

Najčitanije