Ex -Yu

Stefanović: Terorizam sve ozbiljnija prijetnja za region

Stefanović: Terorizam sve ozbiljnija prijetnja za region
Stefanović: Terorizam sve ozbiljnija prijetnja za region
Srna

BEOGRAD - Ministar unutrašnjih poslova Srbije Nebojša Stefanović izjavio je danas u Tirani da se ne smije dozvoliti da se terorističke organizacije nazivaju oslobodilačkim pokretima i naglasio da su nedavni napadi u Zvorniku i Kumanovu potvrda da je terorizam sve prisutniji i predstavlja opasnu prijetnju.

Stefanović je, obraćajući se učesnicima Regionalnog samita o borbi protiv nasilnog ekstremizma poručio da ne postoji univerzalni model suprostavljanja ovom globalnom fenomenu, ali svakako treba kontinuirano raditi na sprečavanju radikalizacije grupa ili pojedinaca.

"Ne smemo dozvoliti da se terorističke organizacije nazivaju oslobodilačkim pokretima, jer se cilj delovanja i udruživanja terorista može lako prepoznati", rekao je Stefanović, saopšteno je iz MUP

On je, ovom prilikom ukazao da je ideologija nasilnog ekstremizma svakog dana sve veća prijetnja i najveći bezbjednosni izazov kome se svi moraju zajednički i odlučno suprotstaviti i na svaki pokušaj udara ekstremista odgovoriti snažno i beskompromisno.

"Najnovija događanja u Kumanovu, ali i nedavni napad na Policijsku stanicu u Zvorniku potvrđuju da je terorizam sve prisutniji i predstavlja ozbiljnu pretnju demokratskim načelima i slobodama i glavni je oponent ljudskih prava. Zato je neophodan jedinstven i snažan odgovor svih država", naglasio je Stefanović.

Prema njegovim riječima, cilj Srbije je da pronađe i procesuira sve za koje postoji sumnja da propagiraju radikalnu ideologiju.

"Pojačali smo i kontrolu na graničnim prelazima, jer želimo da presečemo najvažnije izvore finansiranja terorističkih grupa, koji proizilaze iz ilegalne trgovine oružjem, narkoticima i ljudima", objasnio je Stefanović.

Najčitanije