BRISEL - Generalni sekretar NATO Jens Stoltenberg rekao je danas da očekuje da će Skoplje na predstojećem samitu Alijanse biti pozvano da počne pregovore o pristupanju.
"Očekujem da ćemo se, poslije prošlomejsečnog istorijskog sporazuma o pitanju imena, složiti da pozovemo Skoplje da počne pregovore o pristupanju. Čim se sporazum finalizuje i primijeni, moći ćemo da pozovemo bivšu jugoslovensku republiku da postane članica NATO, pod novim imenom - Republika Sjeverna Makedonija", rekao je Stoltenberg na konferenciji za novinare uoči dvodnevnog samita, koji počinje sutra u Briselu.
Stoltenberg je pozdravio članstvo Crne Gore i njen doprinos misiji NATO na Kosovu.