Ex -Yu

Studenti i dalje blokiraju Filološki fakultet

Studenti i dalje blokiraju Filološki fakultet
Studenti i dalje blokiraju Filološki fakultet
Beta

BEOGRAD - Studenti Filološkog fakulteta u Beogradu, koji su danas blokirali zgradu te visokoškolske ustanove, ostaće tamo do jutra u isčekivanju novih razgovora sa upravom fakulteta, najavili su studentski predstavnici.

"Do jutra se sigurno nećemo povući sa Fakulteta i nadamo se nastavku razgovora sa predstavnicima uprave", kazao je jedan od studentskih delegata, koji je želio da ostane anoniman.

Filološki fakultet je blokiran od jutros u sedam sati, predavanja se ne održavaju, ali druge službe rade uobičajeno i niko nije spriječen da uđe na fakultet.

Prema riječima studentskog delegata, blokada fakulteta predstavlja samo novi vid i nastavak ranijih protesta uperenih protiv Ministarstva prosvjete zbog visokih školarina i upisne politike, kao i teškog položaja studenata.

Studenti Filološkog, Filozofskog, Arhitektonskog fakulteta i Fakulteta političkih nauka, kao i studenti Više elektrotehničke škole, protestovali su 14. oktobra u centru grada tražeći lakše uslove za upis naredne godine studija, kao i to da školarine ne premašuju visinu tri minimalne mjesečne zarade u Srbiji.

Studenti su prvi put sa istim zahtjevima protestovali 6. oktobra.

Najčitanije