Ex -Yu

Studentima po starom još dvije godine da završe studije

Studentima po starom još dvije godine da završe studije
Foto: Ilustracija | Studentima po starom još dvije godine da završe studije
Tanjug

BEOGRAD - Studentima koji su upisali studije po starom programu biće produžen rok za završetak studija za dvije godine, saopštilo je Ministarstvo prosvete.

Rok će biti produžen na zahtjev Odbora za obrazovanje, nauku, tehnološki razvoj i informatičko društvo Skupštine Srbije.

Na dnevnom redu Skupštine Srbije po hitnom postupku naći će se Izmjene i dopune Zakona o visokom obrazovanju koje će omogućiti da se to primjeni u praksi, navedeno je u saopštenju.

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja pozvalo je fakultete koji nemaju tehničkih mogućnosti da tu mjeru sprovedu u potpunosti da se jave ministarstvu kako bi se našlo zajedničko rešenje za prevazilaženje te situacije.

 

Najčitanije