Ex -Yu

Supruga osječkog sudije: Vezanje za krevet bilo je najstrašnije

Supruga osječkog sudije: Vezanje za krevet bilo je najstrašnije
Supruga osječkog sudije: Vezanje za krevet bilo je najstrašnije
Večernji list

ZAGREB - Supruga osječkog sudije Ante Kvesića, Zdenka Kvesić, osumnjičena za porodično nasilje, nakon mjesec dana izašla je iz Psihijatrijske bolnice Vrapče s prisilnog liječenja koje joj je odredio Prekršajni sud u Osijeku.

"Slobodna napokon. Sva su mi moja prava, i kao žene i kao majke i kao člana zajednice, zapravo dovedena u pitanje i grubo narušena", kazala je Zdenka Kvesić za Dnevnik HRT-a. "Nakon svih tih silnih lijekova koje sam bila prisiljena piti jednostavno mogu reći samo: 'Nemam teksta, nemam riječi na to sve'."

Istakla je da joj je najstrašnije bilo vezanje za krevet iako, po njenim riječima, nije pružala otpor.

"Vezanje za krevet bilo mi je prestrašno. Nisam se protivila, vidjela je i moja sestra da nisam pružala otpor", kazala je i dodala kako se nada da to nije uobičajen način pristupanja pacijentima u bolnici.

"Supruga ministra Ostojića mi je rekla da je ona propatila ono što sam ja prošla u posljednjih mjesec dana, da bi sebi postavila takvu dijagnozu", kazala je Zdenka Kvesić, čiji je slučaj pripao supruzi ministra Rajka Ostojića.

Ministar Ostojić je danas kazao da je nadzor napravljen u obje bolnice u kojoj je bila sudijina supruga. Nakon ove bitke za izlazak s prisilnog liječenja supruzi sudije Kvesića sada predstoji i bitka za razvod braka.

Već ranije je objavljeno da je Z.K. na sud privedena nakon što je tokom jedne porodične svađe navodno ošamarila 21-ogodišnjeg sina.

Na osječku psihijatriju doveli su je policajci, gdje se morala svući do gola, i to pred policajcima i medicinskom sestrom.

Takav tretman su osudila sva relevantna udruženja koja se bave zaštitom ljudskih prava.

Najčitanije