SVILAJNAC - Načelnik Odeljenja za vanredne siatuacije MUP-a za Pomoravski okrug Goran Kušić, izjavio je danas Tanjugu da je u pomoć Svilajncu stigla Vojska Srbije i da je u toku evakuacija građana.
Stigle su tri posade vojske sa tri manja čamaca, a očekuje se i četvrta posada sa većim čamcem iz Jagodine, jer za nju u Jagodini više nema potreba, precizirao je Kušić.
Evakuacija je trajala cijele prošle noći, do sada je evakusiano 120 ljudi a u toku je evakuacija još oko 200 građana, dodao je on.