Ex -Yu

Tabaković: Smanjiću platu za jednu četvrtinu

Tabaković: Smanjiću platu za jednu četvrtinu
Tabaković: Smanjiću platu za jednu četvrtinu
Agencije

BEOGRAD - Guverner Narodne banke Srbije (NBS) Jorgovanka Tabaković najavila je danas da će svoju platu smanjiti za jednu četvrtinu, jer su primanja guvernera bila „sramno visoka“.

"Uvjerena sam da ću svoju platu smanjiti za 25 odsto“, poručila je ona na konferenciji za novinare i istakla da je njen zahtjev da se nikome od zaposlenih u NBS ne smanje plate.

U NBS ljudi rade ozbiljan i odgovorni posao, a jedan veliki broj ljudi ima izuzetno niske plate, rekla je ona.

Tabaković je, u prvom obraćanju javnosti po izboru na mjesto guvernera NBS, kazala da je sa kolegama postigla sporazum o smanjenju raspona plata.

Prema njenim riječima, smanjenjem svoje plate, ona bi imala platu koju imaju viceguverneri, što joj ne smeta, jer viceguverneri rade veliki posao, kao i ona.

"Plata guvernera NBS bila sramno visoka i velika je bila razlika između plate guvernera i viceguvernera“, dodala je Tabaković.

Ona bi voljela da se dio plate kojeg se odriče ode na primjer djeci sa Kosova ili nekoj fondaciji, jer ako bi se ostavio u kasi NBS ne bi značio mnogo, ali bi značio puno nekome van kuće.

Takođe je istakla da bi voljela da se u državi urede odnosi kada je riječ o platama, primijetivši da ne može biti da, na primjer, šef kabineta ima veću platu od predsjednika Skupštine.

Najčitanije