BEOGRAD - Na željezničkoj stanici Surčin na putnom prelazu obezbjeđenom automatskim polubranicima teretni voz je večeras naletio na drumsko vozilo, koje se provlačilo između spuštenih branika, a povrijeđenih nije bilo.
Kako se navodi u saopštenju "Infrastrukture železnice Srbije" do nesreće je došlo isključivo zbog nepoštovanja signalizacije i saobraćajnih propisa vozača drumskog vozila, koji je pokušao da pređe preko pruge, iako su rampe bile spuštene.
Iz "Infrastruktura železnice Srbije" još su upozorili da se ovakvim nepropisnim i neodgovornim ponašanjem vozača drumskih vozila, ugrožava bezbjednost saobraćaja.