Ex -Yu

Termoelektrana Obilić: Jedna osoba ipak živa

Fena

PRIŠTINA - Direktor Kosovske Energetske Korporacije, Arben Gjuka, potvrdio je za Radio Slobodna Evropa da je, poslije eksplozije u termoelektrani u Obiliću jedna osoba pronađena živa, da je jedno beživotno tijelo izvučeno iz ruševina, dok se za trećom osobom još traga.

 Prema njegovim riječima, osoba koja je pronađena živa poslata je na liječenje.

Lokalni mediji su pozivajući se na policijske i bolničke izvore ranije javili da su u snažnoj eksploziji plina u Termoelektrani "Kosovo A" u Obiliću, poginula četiri radnika, a 13 ljudi je povrijeđeno, prenosi Tanjug.

 Edmond Nulješi, direktor za usluge u Energetskoj korporaciji Kosova, objasnio je da je do nesreće došlo u jedinici elektrolize, što je prouzrokovalo jaku eksploziju, piše izvještač Radija Slobodna Evropa iz Prištine.

 Eksplozija, koja je, prema pisanju medija, bila toliko jaka da se osjetila u Prištini, zaplašila je građane Obilića koji obavještavaju i o štetama nanijetim kućama i stanovima.

Najčitanije