SKOPLJE - U fabrici "Lear" kod Tetova 220 radnika se najvjerovatnije otrovalo hranom, prenijeli su makedonski mediji.
Po prvim informacijama, trovanje je prijavljeno prošle noći, pošto je radnicima podijeljena večera.
Od ukupno 264 radnika treće, noćne smjene, 220 je imalo simptome trovanja hranom - povraćanje, bolovi u stomaku, vrtoglavica, proliv.
Radnici su pred zoru vozilima hitne pomoći prevezeni u Kliničku bolnicu u Tetovu, a neki i u gostivarsku bolnicu. Dio radnika je poslije ukazivanja pomoći pušten kućama.
Danas se očekuju zvanične informacije o zdravstvenom stanju radnika zadržanih u bolnicama.
Policijske ekipe su obavile uviđaj u fabrici i uzeli uzorke hrane i drugi materijal za vještačenje.