PODGORICA - Pripadnici Vojske Crne Gore koji su upućeni u Srbiju zbog pomoći u područjima ugroženim poplavama angažovani su u punom kapacitetu, saopštilo je Ministarstvo odbrane Crne Gore i dodaje da će tako biti i u narednim danima.
Dio ljudstva je u ponedjeljak asistirao medicinskim ekipama prilikom dostave lijekova na teritoriji opštine Obrenovac i okolnih sela, dok je jedan dio bio angažovan na zadacima transporta veterinarskih ekipa u sela u pravcu opštine Šabac.
Ostatak ljudstva sa vozilima angažovan je na teritoriji sela Ratari, Piroman, Grabovac i Skela, gdje se realizuje dostava hrane, lijekova i ostalih sredstava potrebnih za život, kao i evakuacija ljudi koji žele da napuste ugroženo područje.
U popodnevnim satima, nakon naredbe ministra unutrašnjih poslova Srbije Nebojše Stefanovića za hitnu i potpunu evakuaciju stanovnika Obrenovca zbog očekivanja novog poplavnog talasa, svi timovi su bili angažovani na evakuaciji stanovnika mjesta Zabrežje do kasnih večernjih sati.
Spasilački timovi Vojske Crne Gore će i narednih dana nastaviti angažovanje u skladu sa procenom kriznog štaba opštine Obrenovac, navodi se u saopštenju ministarstva odbrane Crne Gore.