Ex -Yu

Todorović: Sada Šešelj sudi Haškom sudu

Todorović: Sada Šešelj sudi Haškom sudu
Todorović: Sada Šešelj sudi Haškom sudu
Srna

BEOGRAD - Srpska radikalna stranka (SRS) danas je, povodom devete godišnjice od odlaska lidera radikala Vojislava Šešelja u Hag, u Beogradskoj areni organizovala miting na kojem je zatraženo hitno oslobađanje Šešelja iz pritvora Haškog tribunala i povratak u Srbiju.

Potpredsjednik SRS-a Dragan Todorović poručio je sa skupa da Srbija čeka Šešelja, ocijenivši da je lider radikala tokom devet godina pritvora postao tužilac i da sada sudi Haškom sudu.

On je zaključio da Haški tribunal jedini izlaz u procesu protiv Šešelja vidi u njegovom ubistvu, kao što su, kako je naveo, već i ubili neke Srbe.

Potpredsjednik radikala Zoran Krasić istakao je da je krajnje vrijeme da Haški tribunal prekine torturu i odmah oslobodi Šešelja.

"Srpski narod se ponosi što ima Šešelja, koga se plaši peta kolona evrofanatika, koja je spremna da ispuni svaki ultimatum Brisela i Vašingtona. Oni te drže u Hagu i žele da te ubiju, jer si simbol borbe za slobodu srpskog naroda", poručio je Krasić lideru radikala, navodeći da je Šešelj besmrtan, a njegova borba neustrašiva.

Okupljenima se obratila i ruski akademik i član ruskog Komiteta za odbranu Šešelja Jelena Guskova, koja je istakla da je Haški tribunal u službi uske grupe ljudi, izvan međunarodnog prava i da mijenja zakone po svom nahođenju, a da su njegove sudije poslušnici, koji ne znaju za poštenje.

Ona je istakla da je Šešelj zatočenik u Evropi 21. vijeka, koja se pogrešno naziva demokratskom.

"Tražimo od Tribunala da Šešelj odmah bude oslobođen, da se vrati svom narodu, porodici i partiji, a od Rusije da uzme pod kontrolu djelovanje Tribunala", istakla je Guskova.

Skupu u punoj Beogradskoj areni prisustvovali su i Šešeljeva porodica, aktuelni ministar infrastrukture i rudarstva Srbije Milutin Mrkonjić, koji je i potpredsjednik Socijalističke partije Srbije, predstavnici Demokratske stranke Srbije, kao i pojedinih ambasada.

Najčitanije