BEOGRAD, TOPOLA - Vanredna situacija biće proglašena u cijeloj zemlji zbog obilnih padavina i poplava. Stradali spasilac kod Topole i još dvije osobe. Evakuisano 600 ljudi.
Kako saznaje B92, stradali su vatrogasac-spasilac D. L. (42) iz Topole, u akciji spasavanja na reci Jasenici, jedna osoba u Umčarima i jedna u Novom Sadu.
U cijeloj Srbiji je zbog obilnih padavina situacija teška, saobraćaj je zatvoren na Ibarskoj magistrali i više manjih putnih pravaca, u nekim mjestima škole ne rade, a nivo rijeka raste.