PODGORICA - Tri automobila iz državnog protokola Crne Gore, koja su bila u pratnji predsjednika Hrvatske Ive Josipovića, sudarila su se danas u tunelu Vrmac, kod Kotora.
Do nezgode je došlo kada se prvo vozilo državnog protokola naglo zaustavilo, nakon čega je došlo do lančanog sudara.
Kako prenose podgorički mediji, Josipović nije bio u tim vozilima, a na vozilima je pričinjena manja materijalna šteta.
Josipović se prethodno u Tivtu sastao s predstavnicima Hrvata koji žive u Crnoj Gori.
Hrvatski predsjednik je u utorak doputovao u dvodnevnu zvaničnu posjetu Crnoj Gori, tokom koje se već sastao sa najvišim zvaničnicima zemlje domaćina - predsjednikom države Filipom Vujanovićem, premijerom Milom Đukanovićem i predsjednikom parlamenta Rankom Krivokapićem.
Hrvatski predsjednik će večeras otputovati u posjetu Makedoniji, a u petak na Kosovo.