BEOGRAD - Obnova infrastrukture oštećene u poplavama u Srbiji počeće u junu, izjavio je danas državni sekretar u Ministarstvu građevinarstva Srbije Dejan Trifunović.
On je poslije sastanka sa predstavnicima stručnih institucija, koje bi trebalo da učestvuju u saniranju posljedica poplava, rekao novinarima da će prioritet biti obnova energetske, putne i željezničke infrastrukture, kao i stambenih objekata.
Trifunović je rekao da će lokalne samouprave dostaviti preliminarni popis štete na teritoriji svake od opština koja je bila pogođena poplavama do 30 maja.
Potom će stručnjaci na terenu napraviti procjenu štete na osnovu strogo definisane metodologije i činjenica.
Trifunović je objasnio da će za svaki objekat postojati video-zapis, fotografija i tekstualni opis štete sa preciznim činjenicama.
Sastanku u Ministarstvu građevinarstva prisustvovali su predstavnici tehničkih fakulteta, Inženjerske komore Srbije, Puteva Srbije, Koridora Srbije i drugih stručnih institucija iz nadležnosti tog ministarstva.