Reporter Tanjuga zabilježio je tužnu fotografiju u glavnoj ulici Beograda, koju prenosi portal Telegraf.rs. Na njoj jedan monah prosi novac i traži pomoć, jer je bolestan.
Samo nekoliko stotina metara dalje nalazi se sjedište Patrijaršije SPC ispred koje su uglavnom parkirani skupi džipovi, a izgleda da njegova sabraća sveštenici i patrijarh Irinej nemaju sluha za probleme ovog monaha.
Monah je tako ostavljen na milost i nemilost građana koji se uglavnom sažaljevaju i pomažu mu novčano koliko mogu kako bi skupio novac za liječenje.
Ovo nije prvi sveštenik koji prosi, o čemu su mediji već pisali.