U Čavoglavama je i ove godine pripremljena velika proslava Dana domovinske zahvalnosti. Okupio se, već tradicionalno, veliki broj ljudi, a policijsko osiguranje je jako. Prema policijskim procjenama u Čavoglave je došlo više od 60.000 ljudi. Prema nekim procjenama, bilo ih je i više od 100.000.
- Ljudi naviru sa svih strana i moja su očekivanja ispunjena. Jako sam zadovoljan - rekao je Marko Perković Thompson dok je pratio turnir u malom fudbalu.
Dodao je i kako misli da je proslava Dana domovinske zahvalnosti bolje posjećena u Čavoglavama nego ona u Kninu možda zbog toga što mještani Čavoglava daju sve od sebe da prihvate sve ljude iz svih krajeva Hrvatske.
- Narod je jednostavno prepoznao našu toplinu - rekao je Thompson.
Na ulazu u Čavoglave postavljeni su transparenti s fotografijama Ante Gotovine, Mladena Markača, Mirka Norca, Franje Tuđmana i Gojka Šuška. Slavlje je počelo već u deset sati svetom misom.
Marko Perković Thompson je u Čavoglave stigao na motoru u pratnji svojih prijatelja bajkera te je najprije otišao kući gdje je posjetio rodbinu. U popodnevnim satima su se počele stvarati gužve iako se ulazak automobilima u mjesto naplaćivao 20 kuna.
Popodne su nastupile razne folklorne grupe te su održane revijalne malonogometne utakmice na školskom igralištu. U 21.30 sati je počeo veliki koncert 'Thompson i prijatelji'.
Čavoglave je ove godine posjetio i don Anđelko Kaćunko.
Policija je izvijestila kako skup prošao mirno, a tokom dana su podnijeli optužne prijedloge protiv 13 ljudi koji su na sebi imali ustaška obilježja.