Ex -Yu

U Obrenovac nema povratka do daljeg

U Obrenovac nema povratka do daljeg
U Obrenovac nema povratka do daljeg
N.N.

BEOGRAD - Zbog bezbjednosti i zaštite zdravlja građana, do daljeg nije dozvoljen povratak stanovništva sa područja Obrenovca, saopštio je Štab.

Kako se navodi u saopštenju Štaba za vanrednu situaciju na području Obrenovca, povratak je dozvoljen samo građanima sa radnom obavezom, a dostava vode i hrane biće obezbjeđena na svim lokacijama na kojima je to neophodno.

Neophodno je, kako se dodaje, da stanovništvo postupa po uputstvima koja izdaju nadležni državni organi.

Reporter B92 sa lica mjesta javlja da se u Obrenovcu radi na sanaciji terena, da su prisutne specijalizovane ekipe vojske, MUP-a, veterinarske službe.

"Voda se još uvek nije poptuno povukla iz gradanja, a sada se prvo uklanjanjaju leševi životnja tamo gde vode više nema jer zbog visokih temperatura preti opasnost od zaraza i to je jedan od glavnih razloga zašto građanima nije dozvoljen povratak u grad. Dakle nema povratka dok sve ne bude bezbedno. U isto vreme dok traje sanacija terena traje i evakuacija, procena je da ima još oko 2.500 ljudi koji bi trebali da budu evakuisani iz Obrenovca", javlja reporter Darko Jeftić.

Obrenovčani kojima nedostaju hrana i voda za životinje ili veterinarska pomoć mogu da se obrate Štabu za veterinu pri Kriznom štabu opštine, na dežurni broj telefona 011/361-9022 i njihove ekipe će im dostaviti sve što je neophodno. Na ovaj broj telefona mogu da se prijave i lokacije na kojima se nalaze uginule životinje, da bi ih služba zoohigijena uklonila, saopštila je Gradska uprava Beograda.

On dodaje da sanacija terena nije jednostavan posao i to će dugo trajati, kao i da jedini ljudi koji mogu da uđu u Obrenovac su ljudi koji imaju tu radnu obavezu.

"TENT je ugrožen i dalje, jer je praktično sa tri strane opkoljen Savom. Za sada je on odbranjen i zaštićen. Problem je i snabdevanje TENT-a ugljem jer su kopovi poplavljeni. Zaliha ima, ali i dalje ima razloga za brigu", prenosi reporter b92 sa lica mjesta.

Na području pogođenom poplavama, nadležne službe Republike Srbije i grada Beograda, obilaze teren i preduzimaju neophodne mjere na neškodljivom uklanjanju leševa uginulih životinja, u cilju sprječavanja nastanka i širenja zaraznih bolesti.

U saopštenju se pozivaju gradjani da ne preduzimaju samostalno nikakve radnje na njihovom uklanjanju.

Kontakt telefon u Štabu je 011/3619-022, za potrebnu evakuaciju, pružanje medicinske pomoći i dostavu hrane 011/3617-553, za prijavu krađe 011/3618-840, a sve ostale informacije, građani mogu dobiti na broj 011/3622-195.

Najčitanije