SKOPLJE - U Skoplju je u toku miting podrške aktuelnoj vlasti koji je organizovala VMRO-DPMNE premijera Nikole Gruevskog.
Miting je počeo intoniranjem makedonske himne koju je pjevala pjevačica Kaliopi, nakon čega je minutom ćutnje odata pošta poginulima u Kumanovu.
Do 20.00 časova na mitingu se, prema procjenama, okupilo oko 20.000 ljudi. Učesnici mitinga stalno pristižu, a na trg dolaze i bajkeri sa makedonskim zastavama, prenose mediji.
Demonstranti nose makedonske zastave i transparente podrške premijeru i vladajućoj politici. Na jednom transparentu piše "No USA, VMRO Makedonija".
Makedonski mediji prenose da je ovo najmasovniji miting u istoriji nezavisne Makedonije.