Širom Hrvatske birači su danas izašli na birališta u drugom krugu lokalnih izbora, a jedna od najnapetijih bitaka večeri odvijaće se u Splitu, gdje građani odlučuju hoće li povjerenje ponovno dati dosadašnjem gradonačelniku Ivici Puljku iz stranke Centar ili njegovom izazivaču Tomislavu Šuti iz HDZ-a.
U prvom krugu izbora u Splitu, održanom prije dvije sedmice, najviše glasova osvojio je Puljak (Centar) koji je zadobio povjerenje 35,26% birača, dok je Šuta imao 30,54% osvojenih glasova.
Razlika je vrlo malo, razlika u anketama uoči današnjeg glasanja a bila je manje od dva posto u korist Puljka i biće zanimljivo pratiti tko će iduće četiri godine voditi drugi po veličini grad u Hrvatskoj.