SVILAJNAC - Predsjednik opštine Svilajnac Predrag Milanović izjavio je danas Tanjugu da je situacija u tom mjestu, gdje je polave izavala rijeka Resava, od noćas katastrofalna i da 1.000 ljudi na spratovima čeka evakuaciju, ali im se ne može prići.
"Na ulicama grada je preko metar vode, u neke delove ne možemo ni prići, u gradu nema struje, vode za piće, ne rade fiksni telefoni", rekao je Milanović.
On je dodao da je više stotina ljudi evakuisano tokom noći, ali da još oko 1.000 čeka evakuaciju.
"Voda je prodrla i u Dom zdravlja i morali smo majke sa bebama koje smo tu smestili tokom noći remestiti na drugi sprat", dodao je Milanović.
On je apelovao na Vladu i sve nadležne koji mogu da pomognu, navodeći da grad sam ovu situaciju ne može da riješi, niti da pomogne ljudima koji čekaju na spratovima.
"Tamo gde možemo da priđemo pokušavamo nešto sa traktorima ali ima delova grada gde ne možemo uopšte", rekao je Milanović.
"Ceo grad je potopljen i nekoliko sela uz Resavu. Treba nam mehanizacija, čamci, šatori, timovi za spasavanje da zbrinemo ljude. Treba sigurno još 1.000 ljudi do večeras zbrinuti", rekao je Milanović.
Potop u Svilajncu izazvala je rijeka Resava koja protiče kroz grad.