ZAGREB - Drveni sanduk sa 47 neeksplodiranih ručnih bombi pronađen je u kanalu u blizini Kaniže kod Slavonskog Broda.
Pronalazak bombi prijavio je 38-godišnji građanin, saopšteno je iz Brodsko-posavske policijske uprave.
Policijski službenici protiveksplozivne zaštite utvrdili su da je riječ o 47 ručnih bombi "M-75", koje su preuzeli s ciljem njihovog uništenja.
Policija poziva građane da dobrovoljno predaju oružja, bez straha od sankcija.
Iz policije ističu da je nedopustivo ostavljati minsko-eksplozivna sredstva po kanalima, smeću, poljoprivrednim površinama, šumama ili drugim mjestima, jer bi moglo doći do stradanja osoba.