OSIJEK - U pregrađenom, duplom prtljažniku "audija 80", kojim je upravljao 42-godišnji Slatinjanin, osječka policija je na putu u okolini Našica proteklog vikenda pronašla i oduzela nešto više od 16 kilograma marihuane.
Droga je u Hrvatsku stigla sa područja BiH i dio je trebalo da završi u Našicama, a ostatak u Zagrebu, rekao je načelnik Sektora krim-policije Policijske uprave osječko-baranjske Josip Adrić.
Pretpostavlja se da je ovim prekinut lanac preprodaje, s obzirom da je droga prevožena u za to pregrađenom prtljažniku.
Lice koje je upravljalo vozilom do sada nije bilo evidentirano u policiji zbog ovog krivičnog djela, ali je poznato zbog nasilja u porodici i imovinskih krivičnih djela.
Vrijednost zaplijenjene marihuane kreće se od 320.000 do 1,6 miliona kuna, zavisno od toga da li se prodaje "na veliko" ili "po gramima na ulici".
Slatinjanin je priveden u istražni centar u Osijeku.