LJUBLJANA - U zgradi slovenskog parlamenta rano popodne se iz otvorenog pisma naslovljenog na predsjednika parlamenta Milana Brgleza prosuo sumnjivi bijeli prah, o čemu su službenici odmah obavijestili policiju, pa su po proceduri koja je predviđena preduzete mjere kao da se radi o antraksu.
Nakon što su poslije 13 sati o tome obaviješteni, policija je u suradnji s drugim službama privremeno izolovala osobe koje su bile u kontaktu s nepoznatom supstancom, te okolinu zgrade, a pismo s prahom je poslano na analizu na Veterinarski fakultet u Ljubljani.
Vjeruje se da će rezultati analize biti poznati već popodne.
Zadnji je takav slučaj bio krajem aprila prošle godine, kad su slične pošiljke istovremeno dobili u kancelariji predsjednika Boruta Pahora, u parlamentu i više vladinih ministarstava, u nekoliko opština i u kabinetu ljubljanskog gradonačelnika Zorana Jankovića, ali se pokazalo ili kao neslana šala ili kao testiranje bezbjednosnih mehanizama predviđenih za vanredne situacije.
Predsjednik parlamenta Milan Brglez, član stranke premijera Mire Cerara i njegov bliski saradnik, bio je početkom sedmice izložen snažnim kritikama opozicije i zahtjevima da da ostavku jer nije dopustio referendum što je opozicija nazvala protuustavnim djelovanjem, ali je prilikom glasanja o povjerenju dobio većinu glasova jer ga je koalicijska vlast zaštitila.