NOVI SAD- Policija će podnijeti krivičnu prijavu protiv 15-godišnjeg učenika Poljoprivredne škole u novosadskom naselju Futog zato što je lažno dojavio da je u toj školi podmetnuta bomba, saopšteno je iz novosadske Policijske uprave.
Učenik je 7. maja telefonom javio policiji da je u Poljoprivrednoj školi podmetnuta bomba.
Škola je bila evakuisana, a policija je protivdiverzionim pregledom utvrdila da je dojava bila lažna, o čemu je obaviješteno nadležno tužilaštvo.
Na teret 15-godišnjaku stavlja se počinjeno krivično djelo izazivanja panike i nereda.